Kwiecień 24 2014 19:10:29

CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA

OKRĘGOWA KOMISJA EGZAMINACYJNA

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?
Perspektywy 2013

Jesteśmy wśród najlepszych

Obrazy: perspektywy2013.jpg    Z przyjemnością informujemy, że Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie znalazł się na 229 miejscu w Polsce (na blisko 1900 badanych szkół), w województwie wielkopolskim ostrzeszowska szkoła zajęła 18 miejsce. Największym jednak powodem do dumy dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów są wyniki z egzaminów zawodowych, na wszystkie technika badane w kraju Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego z ZS Nr 1 zajęło PIERWSZE MIEJSCE w Polsce, a Technikum Ekonomiczne z ZS Nr 1 znalazło się na TRZECIM MIEJSCU w kraju ( o kolejności czołowych miejsc w przypadku tego zawodu decydowała ilość osób kończących w danej szkole ten kierunek) ! Należy zaznaczyć, że nie tylko te dwa zawody uzyskały 100-procentową zdawalność w poprzednim roku szkolnym, takim wynikiem w Zespole Szkół Nr 1 może się również pochwalić Technikum Urządzeń Sanitarnych oraz Technikum Technologii Drewna, które uzyskało po raz piąty 100-procentową zdawalność egzaminów zawodowych, ale niestety z powodu zbyt małej ilości absolwentów ( poniżej15-tu) nie mogły być uwzględnione w powyższym rankingu.

Warto zaznaczyć, że w przypadku Zespołu Szkół Nr 1 możemy mówić o progresji w efektach nauczania: w 2012 roku szkoła zajęła 250 miejsce w kraju, w roku 2013 z kolei uplasowała się na 240-tej pozycji, a w tym roku na 229. Za te osiągnięcia szkoła została odznaczona przez kapitułę Ogólnopolskiego Rankingu Techników Brązowym Laurem i uhonorowana tytułem „BRĄZOWEJ SZKOŁY 2014”.

Powitanie Wiosny 2014

Tradycyjny Dzień Wagarowicza wielu uczniów postanowiło spędzić w szkole. Na auli po dużej przerwie czekało na nich kilka atrakcji m.in. występ szkolnego zespołu Wrack, popis tańca w wykonaniu grupy dziewczyn tańczących pod opieką pani Grażyny Dery i pokaz fryzur autorstwa szkolnych stylistów. Wybrane osoby zostały obdarowane przez Panią Wiosnę pięknymi kwiatami

Obrazy: fotogaleria.png

Transplantacja jestem na Tak

Obrazy: transplantacja2014.jpg

Gość specjalny

Obrazy: iluzjonista.jpg

Akademia Księgowego

Technikum Ekonomiczne z naszej szkoły Akademią Księgowych

Obrazy: ksiegowy.jpg

Sukcesem zakończył się udział młodych ekonomistów z naszej szkoły w szóstej edycji konkursu z rachunkowości - Akademia Księgowego.  Organizatorami olimpiady są  wielkopolski oddział Stowarzyszenia Księgowych w Polsce i Zespół Szkół Ekonomicznych im. St. Staszica w Poznaniu.

Spośród ostrzeszowskich ekonomistów  do ścisłej  15-osobowej grupy finalistów zakwalifikował się Norbert Mieszała.

Gratulujemy.

Więcej czytaj w dziale artykuły

Koncert dla Daniela

Obrazy: koncert.jpgDnia 20.02.2014 r. o godzinie 13.20 w auli naszej szkoły odbył się koncert o charakterze charytatywnym dla Daniela. Całą imprezę przygotowali koledzy i koleżanki z klasy Daniela, IV DO. Na koncercie zagrały 3 zespoły : „Wrack”, „Resound” i „Siła Przebicia”. Klasy, które swoim udziałem wspomogły Daniela to : 1TE, 1TU, 1TB, 1ED, 1ST, 2TB, 2FB, 2EB, 2TŻ, 2DH, 2EA, 3TB, 3EA, 3EB, 3DH, 3BO, 3ŻK, 4HK, 4TŻ, 4TE, 4BE. Dzięki sprzedanym biletom udało nam się uzyskać  2 450zł. Informujemy, że w sklepiku szkolnym nadal można wrzucać pieniądze do puszki, które są przeznaczone dla naszego kolegi.

M-Line

M_LINE

Obrazy: m_line3.jpg

Klasy III i IV technikum Technologii Drewna odbyły wyjątkowo pouczającą wycieczkę przedmiotową do Zakładu Meblarskiego „M- Line” znajdującego się w miejscowości Sopel koło Wieruszowa. W wycieczce brało udział 20 uczniów oraz opiekunowie Mirosław Zakręt i Przemysław Morek.

Wygenerowano w sekund: 0.17 1,437,851 unikalne wizyty